Zabezpieczyć MDSM Mikuszewo przed zimą!

W niedzielę 30.11.2014 odwiedzili Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży Mikuszewo przedstawiciele zarządu niemieckiego stowarzyszenia Förderverein deutsch-polnische Jugendbegegnungsstätte Mikuszewo jak również członkowie zarządu i kierownictwo niemieckiego partnera – Domu Spotkań HochDrei.

Na rok 2015 planowany jest nowy początek i wznowa pracy projektowej oraz edukacyjnej w Mikuszewie. Polskie i niemieckie stowarzyszenie, jak również gmina Miłosław pracują intensywnie nad przywróceniem tej działalności. Jedną z możliwości jest długoterminowa dzierżawa domu, oraz przeprowadzanie międzynarodowych, w tym polsko – niemieckich spotkań w pałacu. Będą one realizowane przez konsultantkę edukacyjną i koordynatorkę projektów – Małgorzatę Bobrowską.

Jednak na chwilę obecną priorytetem jest zabezpieczenie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży Mikuszewo na zimę. Zarówno piec grzewczy jak i dom muszą zachować odpowiednią, stałą temperaturę.

W sezonie grzewczym, do połowy marca, potrzebujemy około 100 zł dziennie, żeby ogrzać pałac. Każdy datek się liczy, nie ważne czy z jego pomocą ogrzejemy dom na cały dzień czy na godzinę.

MDSM Mikuszewo potrzebuje teraz finansowej pomocy, żeby wkrótce mogła na nowo rozpocząć się tam międzykulturowa praca edukacyjna. Wspomóż MDSM Mikuszewo! Przekaż tę informację dalej! Dołącz do nas!