Eco heros

07.05.2021

Termin: 04-17.07.2021

Miejsce: Mikuszewo & Potsdam

Koszt: 750 PLN

Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Bobrowska

Zostań eco-bohaterką bądź eco-bohaterem! „Aktywnie i kreatywnie” – pod tym tajemniczym hasłem kryje się wielka przygoda związana z tematem ekologii i zrównoważonego rozwoju.

W programie tego letniego spotkania znajduje się wspólne kreatywne myślenie o naszej planecie i o nas samych oraz dążenie do bycia odpowiedzialnymi obywatelkami i obywatelami naszych czasów. Wspólnie posiądziemy nowe supermoce. Te dwa tygodnie będą pełne wrażeń, nauki poprzez zabawę oraz wymiany ważnych informacji. Wspólnie zastanowimy się jaki wpływ na nasze życie maję zmiana klimatu i zrównoważony rozwój.

Poza tym w programie spotkania są między innymi: stworzenie wspólnego muralu czy majsterkowanie longboardu z odpadków, wizyta w ekologicznej wspólnocie mieszkaniowej oraz w miejskim przedsiębiorstwie oczyszczania, gdzie dowiemy się co dzieje się z odpadami i jak najlepiej je segregować. Chcemy też zorganizować otwarte eko – edu – spotkanie z grami i zabawami dla społeczności lokalnej.
Wraz z dziewczynami i chłopakami z Polski i Niemiec wspólnie będziecie kreować też części programu na przykład wspólny czas wolny i menu dnia.
To spotkanie dla młodzieży składa się z dwóch części, rozpoczyna się w Mikuszewie (Polska), a po tygodniu cała grupa przejedzie do Poczdamu (Niemcy), gdzie spędzi kolejny tydzień. Przejazd całej grupy z Mikuszewa do Poczdamu zostanie zapewniony przez HochDrei.