Eco Heroes

01.03.2020
Eco Heroes

Termin: 28-04.07.2020

Miejsce: Mikuszewo

Koszt: 400 PLN

Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Bobrowska m.bobrowska@mikuszewo.org

MDSM Mikuszewo zaprasza na letnią eko-zabawę! Budynek, w którym znajduje się Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży Mikuszewo, został zbudowany około 1890 roku i położony jest 65 km od Poznania. Znajduje się w środku parku, w pobliżu są rozległe lasy i pola.

Zostań eko-bohaterką! Pod tym tajemniczym hasłem kryje się wielka przygoda związana z tematem ekologii, zrównoważonego rozwoju i supermocy. Tematy aktualne iniełatwe – w dzisiejszych czasach często gubimy się w ogromnych ilościach tego typu informacji. Dlatego zapraszamy Was na tydzień kreatywnego myślenia o naszej planecie i o nas samych, jako odpowiedzialnych obywatelkach i bohaterkach naszych czasów – nauczymy się wspólnie nowych supermocy! Podczas spotkania zastanowimy się, czym jest ślad węglowy, policzymy w jakim stopniu przyczyniamy się do emisji CO2 – pomyślimy wspólnie jak możemy temu zaradzić. Każda z nas jest inna i ma inne doświadczenia, dlatego posłuchamy siebie nawzajem i powymieniamy dobrymi sposobami na życie wzgodzie z matką naturą. Chcemy też zaproponować niecodzienną zabawę – a mianowicie namalować mural. Będzie on końcowym efektem naszego tygodniowego polsko- niemieckiego spotkania. Mural o ekologii i o tym, że warto jest być uważną na świat. Tydzień będzie pełen wrażeń, nauki poprzez zabawę oraz wymiany ważnych informacji. Na koniec poprosimy Was o podzielenie się supermocami ze światem – co Wy na to?

Samoorganizacja odgrywa ważną rolę w programie. Obejmuje to samowystarczalność: przy wsparciu pedagogicznym grupa dba o siebie, między innymi przygotowuje śniadania i kolacje.

PDF