#CABARET – Jaki jest twój talent?

W wakacje zapraszamy do pałacu wMikuszewie – będziemy szaleć, tworzyć i się przebierać! Chcemy wspólnie rozwijać wyobraźnię, rozbudzać pasje i wchodzić w świat sztuki. Salę seminaryjną zamienimy w kabaretową scenę iklimatyczne miejsce dla publiczności. Będziemy ćwiczyć nowe umiejętności – panowanie nad swoim ciałem i głosem. Chcemy uczyć się pracy w grupie ipoprzez teatr wyrażać siebie. Dzięki występom nauczymy się także wyrażania własnego zdania – zdobędziemy nowe umiejętności komunikacyjne, co zpewnością zaprocentuje również na przyszłość. Jeżeli jednak ktoś z grupy nie będzie czuł się pewnie na scenie, może również zaangażować się w zadania poza nią – scenografię, choreografię lub nagłośnienie.

Samoorganizacja odgrywa ważną rolę w programie. Obejmuje to samowystarczalność: przy wsparciu pedagogicznym grupa dba o siebie, między innymi przygotowuje śniadania i kolacje.

Budynek, w którym znajduje się Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży Mikuszewo, został zbudowany około 1890 roku ipołożony jest 65 km od Poznania. Znajduje się w środku parku, w pobliżu są rozległe lasy i pola.

PDF