Zew natury!

21.03.2019
Zew natury!

Termin: 23-29.06.2019

Miejsce: Mikuszewo

Koszt: 360 PLN

Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Bobrowska

Natura wzywa! Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-12 lat na spotkanie pełne natury, ciekawych roślin, świeżego powietrza i przygody! Wspólnie dowiemy się jak tworzy się kamuflaż, buduje szałasy i postaramy się rozpoznać różnorodność roślin. Może uda nam się rozpalić ogień różnymi metodami i zorganizować ognisko z muzykowaniem i śpiewaniem?

Z pewnością poćwiczymy orientacja w terenie – będziemy tworzyć mapy najbliższej okolicy, ale również spojrzymy w górę i będziemy wspólne oglądać i rozpoznawać gwiazdy. A w górze odkryjemy też chmury! Czy wszystkie są takie same? Czym się różnią i jaki maja wpływ na nasz nastrój i pogodę? Te i inne pytania będziemy sobie zadawać i wspólnie szukać odpowiedzi.

Nie zabraknie oczywiście też działań kreatywnych! Będziemy szyć, tworzyć z gliny i papieru! Codzienny ruch na świeżym powietrzu zapewnią nam też zabawy ruchowe, gry zespołowe , a nawet podchody!

Doświadczone polskie i niemieckie pedagożki oraz pośredniczki językowe przygotowują program, opiekują się dziećmi i są cały czas w razie potrzeby gotowe na rozmowę, pomoc czy wsparcie.
Nocleg zaplanowany jest w pokojach kilkuosobowych, dwa pokoje mają wspólną łazienkę i toaletę. Przydział pokoi odbywa się na miejscu, na początku spotkania. Oczywiście staramy się spełnić życzenia dzieci.