Budowanie mostów – dla wszystkich, którzy chcą coś zdziałać!

18.01.2018
Budowanie mostów – dla wszystkich, którzy chcą coś zdziałać! / Brückenbau – für alle, die was bewegen wollen!

Termin: 09-18.07.2018

Miejsce: Potsdam

Koszt: 550 PLN

Osoba odpowiedzialna: Anna Thierfelder, Małgorzata Bobrowska

Grupa docelowa: Młodzież z Polski, Niemiec i Ukrainy w wieku 14-17 lat

Naziści, homofobia i Hatespeech – wszyscy słyszeli to już wcześniej. Ale co to ma wspólnego z nami samymi?
Bardzo – jeśli chcesz coś zmienić: w swojej szkole, w swojej wiosce czy mieście. W naszym międzynarodowym obozie letnim nauczysz się jak przejrzeć rasizm, dyskryminację i spółkę. Doświadczenia innych młodych ludzi z Niemiec, Polski i Ukrainy nam w tym pomaga. Razem będziecie się zastanawiać, co można zrobić dla zwiększenia różnorodności i tolerancji. Zostań budowniczym mostów w Poczdamie – oraz w Mikuszewie. Po tygodniowym pobycie w Poczdamie pojedziemy wspólnie do Polski i będziemy działać pomagając ośrodkom społecznym, włączając równocześnie społeczność lokalną i nieprzerwanie dając pozytywny przekaz o różnorodność.

Przez te dziesięć dni będziesz nie tylko doświadczać letnich wakacji z nowymi przyjaciółmi z ciekawych krajach. Nauczysz się także wyrażać siebie w kilku językach i być pewnym siebie – zwłaszcza przeciwko nietolerancji i nienawiści.

Wymiana Młodzieży odbywa się w dwóch częściach: zaczyna się w Poczdamie, po 5 dniach grupa podróżuje razem do Mikuszewa w Polsce i spędza tam kolejne 5 dni. Powrót do Poczdamu dla grupy z Niemiec zapewnia HochDrei.

Zakwaterowanie:

  • Placówka kształceniowa i ośrodek szkoleniowy Hochlland Potsdam (9-13 lipca)
  • Międzynarodowe Dom Spotkań Młodzieży Mikuszewo (13-18 lipca)