Warsztaty filmowe metodą stop klatki

23.02.2017
[pl:]Warsztaty filmowe metodą stop klatki[de:]Filmworkshop: Stop-Motion

Termin: 13-19.08.2017

Miejsce: Mikuszewo

Koszt: 360 PLN

Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Bobrowska

Grupa docelowa: młodzież z Polski i Niemiec w wieku 13-16 lat

Młodzi ludzie z Polski i Niemiec będą wspólnie uczyć się jak tworzyć filmy metodą stop klatki. Filmy produkowane tą metodą powstają dzięki dużej ilości zdjęć, które są szybko jedno po drugim odgrywane. W ten sposób powstaje efekt filmu. Uczestniczący będą samodzielnie pisać scenariusz, poprowadzą reżyserię i stworzą film z pomocą sprzętu technicznego. Doświadczony zespół pedagożek będzie wspierać produkcję i służyć pomocą.
Przy tym wszystkim oczywiście nie może zabraknąć dużej ilości zabaw i aktywności w ramach których uczestniczący będą mieli możliwości lepszego poznania siebie nawzajem i poznania wzajemnie swoich języków oraz prawdziwego doznania wymiany międzykulturowej – możliwe, że pierwszy raz bez rodziców. Doświadczone polskie i niemieckie pedagożki oraz pośredniczki językowe przygotowują program, opiekują się dziećmi i są cały czas w razie potrzeby gotowe na rozmowę, pomoc czy wsparcie.

Nocleg zaplanowany jest w pokojach kilkuosobowych, dwa pokoje mają wspólną łazienkę i toaletę. Przydział pokoi odbywa się na miejscu, na początku spotkania. Oczywiście staramy się spełnić życzenia dzieci.