STOP HATE!

22.08.2016
STOP HATE!

Termin: 28-04.12.2016

Miejsce: Potsdam

Koszt: 300 PLN

Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Bobrowska – m.bobrowska@mikuszewo.org (PL- DE), Kaciaryna Bychak – kaciarynabychak@gmail.com (BY - PL)

Warsztaty międzykulturowe dla młodych ludzi w wieku 18-26 lat z Polski, Białorusi i Niemiec.

  Broszura informacyjna

Świat się zmienia. Z każdym dniem co raz bardziej odchodzimy od funkcjonowania w obrębie stałych grup społecznych – narodowych, religijnych, wiekowych. Coraz częściej przekraczamy granice, zarówno te geograficzne, tak i własne. Ktoś czuje się z tym dobrze i jest zachwycony światem kolorowym, ktoś inny jednak czuje się zagubiony i przestraszony szybkimi zmianami i różnorodnością. Pytaniem otwartym dzisiejszego świata pozostaję kwestia tego, jak pogodzić ze sobą różne poglądy, jak nauczyć się rozmawiać ze sobą nie przez agresję, ale przez dialog.

W trakcie naszego kolejnego spotkania chcemy się zająć szeroko pojętymi zagadnieniami dyskryminacji i mowy nienawiści. Celem naszym jednak jest wspólnie z uczestnikami/czkami poszukać podłoża tych zjawisk, to z czego one wynikają i dokąd mogą doprowadzić. Poruszyć zagadnienia schematu odwiecznego  relacji „ Swój-Obcy”, szukając odpowiedzi kim jest Swój, a kim jest Obcy i czy przy głębsze analizie tego zjawiska nie okaże się, że Obcy tak naprawdę może być tym swoim i odwrotnie.

Jeżeli interesują Ciebie te tematy, jeżeli chcesz budować świat wolny od wzajemnego obrażania się i nienawiści, to przyjedź jesienią do Poczdamu. My czekamy na Ciebie i dla nas ważne jest Twoje zdanie!

Formularz zgłoszeniowy:

[mauticform id=”6″]

Zgłoszenia do: 10.11.2016