Międzynarodowe warsztaty artystyczne dla dzieci

07.02.2016
Polsko niemiecko ukraińskie spotkanie dla dzieci

Termin: 08-14.08.2016

Miejsce: Mikuszewo

Koszt: 260 PLN

Osoba odpowiedzialna: Tanja Berger

Partner: HochDrei e.V.
Dofinansowane przez: Polso Niemiecką Współpracę Młodzieży
Grupa docelowa: dzieci z Polski, Niemiec i Ukrainy w wieku 8-12 lat

Co wszystko jest możliwe do zdziałania na zewnątrz! Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży Mikuszewo zaprasza dzieci z trzech krajów, aby odkryły tereny zielona wokół pałacu i wykorzystać do tworzenia sztuki.

Z różnych materiałów, m.i. prosto z natury, będziemy tworzyć rzeźby dookoła pałacu i zakończymy nasz projekt zorganizowaniem ciekawej wystawy wykonanych prac.
Przy tym wszystkim oczywiście nie może zabraknąć dużej ilości zabaw i aktywności w ramach których uczestniczący będą mieli możliwości lepszego poznania siebie nawzajem i poznania wzajemnie swoich języków oraz prawdziwego doznania wymiany międzykulturowej – możliwe, że pierwszy raz bez rodziców. Doświadczone polskie i niemieckie pedagożki oraz pośredniczki językowe przygotowują program, opiekują się dziećmi i są cały czas w razie potrzeby gotowe na rozmowę, pomoc czy wsparcie.
Nocleg zaplanowany jest w pokojach kilkuosobowych, dwa pokoje mają wspólną łazienkę i toaletę. Przydział pokoi odbywa się na miejscu, na początku spotkania. Oczywiście staramy się spełnić życzenia dzieci.

  Pobierz ulotkę PDF