Dawno, dawno temu…?

08.02.2016
Polsko niemieckie spotkanie dziecięce

Termin: 01-07.08.2016

Miejsce: Mikuszewo

Koszt: 260 PLN

Osoba odpowiedzialna: Tanja Berger

Partner: HochDrei e.V.
Dotowane przez: Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży
Grupa: dzieci z Polski i Niemiec w wieku 8-12 lat

Dawno, dawno temu był sobie pałac w Mikuszewie przy stawie, otoczony polami i lasami…

I trudno w to uwierzyć, ale ten pałac istnieje do dzisiaj! I zaprasza i zachęca przede wszystkim dzieci i młodzież z Polski i Niemiec na wspólne spędzenie okresu letniego zajmując się ciekawymi i wciągającymi tematami, poznawanie się ponad granicami, „zanurzenie” się w języku drugiej grupy i powróceniu do domu z wieloma fajnymi wspomnieniami.
W centrum zainteresowania w pierwszym tygodniu sierpnia w MDSM Mikuszewo dla dzieci z Polski i Niemiec będą stały bajki i baśnie z obydwu krajów. Za pomocą różnych technik stworzymy wokół nas baśniowy świat, na podstawie historii, które wspólnie usłyszymy. W ten sposób stworzymy świetne kostiumy i ciekawą scenografię do własnego przedstawienia, które na koniec spotkania zaprezentujemy zaproszonym gościom z okolicy.

W trakcie spotkania można doznać wyjątkowych międzykulturowych doświadczeń. Możliwe, że takie warsztaty będą możliwością pierwszego wyjazdu bez rodziców. Doświadczone polskie i niemieckie pedagożki oraz pośredniczki językowe przygotowują program, opiekują się dziećmi i są cały czas w razie potrzeby gotowe na rozmowę, pomoc czy wsparcie.

Nocleg zaplanowany jest w pokojach kilkuosobowych, dwa pokoje mają wspólną łazienkę i toaletę. Przydział pokoi odbywa się na miejscu, na początku spotkania. Oczywiście staramy się spełnić życzenia dzieci.

  Pobierz ulotkę PDF