Witamy wśród niedźwiedzi polarnych!

27.12.2015
Polsko-niemieckie spotkanie zimowe

Termin: 30-06.02.2016

Miejsce: Potsdam

Koszt: 300 PLN

Osoba odpowiedzialna: Anna Thierfelder

Partner: MDSM Mikuszewo
Gefördert durch: Deutsch-Polnisches Jugendwerk, Ministerium für Bildung, Jugend und Sport
Grupa docelowa: dla dzieci od 8 roku życia

Na dalekiej północy żyją duże i małe zwierzęta i ludzie, którym lodowate temperatury nie są straszne. Pokażemy Wam dlaczego! Przyjedźcie w ferie zimowe do nas i poznajcie Inuitów którzy mieszkają na Arktyce. Obok języka niemieckiego będziecie mogli/mogły także nauczyć się języka Inuitów – Inuktitut.

Ile określeń jest naprawe na śnieg? Co robią Inuici kiedy spotkają niedźwiedzia polarnego, jak się ubierają i czy naprawdę mieszkają w igloo? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie podczas naszej magicznej podróży zimowej w Poczdamie.

Jedną odpowiedź możemy zdradzić już teraz: Dlaczego Inuici nie wyprowadzą się z tego strasznego zimna? To bardzo proste: Bo jest tam tak wiele pięknych i interesujących rzeczy!

Podczas tego pełnego przygód zimowego tygodnia ferii wypróbujemy wiele rzeczy na zewnątrz i wewnątrz w cieple. Będziemy obcować z przyrodą, na lodowisku, będziemy eksperymentować z lodem (tym do jedzenia i tym na zewnątrz), zagramy w gry arktyczne, przećwiczymy przepisy kulinarne, sztukę i ubiory. A może spotkamy nawet niedźwiedzia polarnego?

ᐊᕆᐅᙵᐃᐹ – to oznacza “Witamy” w języku inuktitut!

Brak wolnych miejsc dla uczestników i uczestniczek z Polski.

Zgłoszenie teraz!